Najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wilgoci
Wilgoć, która podciągana jest z gruntu w wyniku braku lub złego wykonania izolacji poziomej lub pionowej budynku może pojawić się nawet na wysokości sześciu metrów. Jest to dla nas duży problem, ponieważ jest to oznaka wsiąkania wody w mury naszego domu co może doprowadzić do dużo poważniejszych problemów.
Metoda iniekcji krystalicznej – sposób na wilgoć
Obecnie wyróżnia się kilka metod osuszania budynków. Jednak najskuteczniejszą z nich jest metoda iniekcji krystalicznej. Na czym polega i jak się ją wykonuje? Należy wspomnieć, że jest to również jedna z najprostszych metod. Polega na wywierceniu odpowiedniej wielkości otworów w jednej linii i na jednej wysokości, w określonej od siebie odległości (przeważnie co 10-15cm), która zależy od stopnia zasolenia murów. Zazwyczaj otwory wykonuje się przy użyciu młotów udarowo-obrotowych. Następnie tak przygotowane otwory dodatkowo się nawilża, ponieważ metoda ta daje lepsze efekty gdy poziom zawilgocenia ścian jest wysoki. Zaletą tego jest pozbycie się zwierciny powstałej w wyniku wiercenia, która stanowiłaby przeszkodę w penetracji środka iniekcyjnego. Po około 30 minutach od nawilżenia do otworów wprowadza się przygotowany środek iniekcyjny, który składa się z cementu, wody i aktywatora krzemionkowego w odpowiedniej proporcji. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej to najczęściej wybierany sposób na walkę z wilgocią. Dzięki niej można w szybsi i łatwy sposób pozbyć się problemu.
W jakich budynkach można stosować tę metodę? W każdym, Zarówno tym podpiwniczonym jak i tym nie posiadającym piwnicy. Nie ważny jest także materiał wykorzystany do budowy murów, ich grubość czy poziom zawilgocenia. Dodatkowo jest to jedna z najtańszych metod wykorzystywanych do osuszania ścian.